Bu internet sitesi satılıktır, detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kısaca...

İmalat Sanayi, Yerli ve Milli üretim yapan işletmeleri desteklemek ve tanıtımlarına katkıda bulunabilmek için 2020 yılında kurulmuştur.

İşletmelere dijital mecralarda destek sağlamak ve yabancı üreticiler ile rekabetlerinde avantajlı konuma ulaştırmak amacı ile faaliyet göstermektedir.

İşletmelerin şirket profilleri ve ürünlerini diğer lisanlara çevirisini yaparak, yabancı ülkelerde tanıtımlarını gerçekleştirmek üzere çalışmalar yapmaktadır.

İşletmelere internet sitelerini ve sosyal medya profillerini geliştirme konusunda danışmanlık vermektedir. Sadece danışmanlık değil aynı zamanda bu konularda işletmelere hizmet vermektedir.

İmalat Sanayi - Türkiye'nin Yerli ve Milli Üretim Gücü

İmalat Sanayi nedir?

İmalat Sanayi (.com), “Türkiye’nin Yerli ve Milli Üretim Gücü!” sloganıyla yerli üretim yapan işletmeleri bir araya getirmek amacı ile kurulmuş bir (Toptan ve Perakende olarak; makine, yedek parça, aksesuar, hammadde gibi üretimde kullanılan techizatlardan bitmiş ürüne kadar bir çok farklı içerik türüne sahip) e-ticaret ve listeme platformudur.

İlhamı nereden aldık?

İnternetin gelişmesi ve yaygınlaşmasıyla birlikte perakende başta olmak üzere ticaret küresel bir yapıya büründü. Taşınabilir teknolojiler ve internetin bir araya gelmesiyle insanların alışkanları değişime uğradı ve alışveriş kültürü değişti. Ticaretin küreselleşmesi rekabet alanını daraltırken rekabet mücadelisini zorlaştırdı ve işletmeler varlıklarını sürdürebilmek için dijital dünyaya büyük yatırımlar yapmaya başladı, bu yatırımların bir çoğu devletlerce ekonomik olarak desteklendi. Bu yatırımlara, projemizin benzerleri olan yerli ve yabancı platformlarda dahildir, özellikle İş Bankası ve Ticaret Bakanlığı tarafından büyük destekler (Üyelik ücretleri vb.) sağlandı ve sağlanmakta. Bu durum sonucunda işletmeler dijital mecralarda kendilerini gösterebilme fırsatını yakalamış oldu.

İmalat Sanayi - Türkiye'nin Yerli ve Milli Üretim Gücü

Lojistik ve Jeolojik konumun avantajları

Ülkemiz, jeolojik konumu ve ulaşım alanında yapmış olduğu yatırımlar ile küresel ticaretin stratejik bir merkezi haline gelmiştir. Bu da yabancı işletmelerin ülkemizdeki yatırım potansiyelini arttırmış yeni iş olanaklarının kapısını açmıştır.

Üretim gücü ve maliyetlerin uygunluğu

Yerli işletmelerin küresel pazarda yer bulabilmeleri için en büyük avantajlarının ülkemizde bulunan yeterli iş gücü ve düşük maliyetlerdir. Bu avantajlar yabancı yatırımcılarında ilgisini çekmektedir.

Teknoloji ve bilişim alanındaki atılımlar

Ülkemizde son zamanlarda bir çok alanda teknolojik atılımlar yapılmakta, bilişim alanında birbirine entegre sistemler oluşturulmaktadır. Ülkemizdeki alt yapıların güncel teknolojie uyumlu bir yapısının olması ve dijitalleşme sürecine dahil olması ayrı bir avantajdır.

Yukarıda belirttiğimiz nedenler ve bunlara benzer bir çok nedenden dolayı yerli işletmelerin gerçek üreticilere ulaşabilmesi ve iş birlikleri yapabilmeleri, yabancı yatırımcıların yerli üretici ve işletmelere tek bir mecradan ulabilmeleri için planlanmış ve imalatsanayi.com fikri hayat bulmuştur.

İmalat Sanayi (.com) neler var?

  • İşletme profilleri (Ürünler ve iletişim bilgileri)
  • Ürün detayları (Ürünler XML ile dışarı aktarılıp farklı platformlarda kullanılabilir.)
  • Etkinlikler (Fuar, Seminer, Tanışma vb benzeri toplantı ve organizasyonlar.)
  • Kariyer (İş ve işçi bölümü ile aradığınız nitelikli personeli bulabilirsiniz.)
  • (Yakında) Eğitimler (Dijital ortamda sertifikalı eğitimler – Sizlerde kendi ürünlerinizin kullanımı ile alakalı eğitimler hazırlayabilir ve sisteme ekleyebilirsiniz.)
  • (Yakında) Sanayi TV
  • (Yakında) İhale sistemi
  • (Yakında) Hizmetler / İlanlar

Geleceğe yatırım yapın

Elde ettiğimiz gelir ile her yaş ve gruptan öğrenciye burs veriyor, kurslar hazırlayarak özel ders imkanı sunuyor ve mümkün olan branşlarda uygulamalı eğitimler vermeye çalışıyoruz. İş hayatını ve mesleğin inceliklerini ustaların yanında öğrenirken, eğitimlerini ek bilgiler ile pekiştirme olanağı sağlıyoruz.

Sizde bu projemize katılın, hem bir öğrencinin nitelikli bir personel olmasına katkıda bulunun hemde işletmenizi ve ürünlerinizi tanıtın.

Detaylar için lütfen bizimle iletişime geçin. ( İletişim )

Menü